NRK informuje, że z powodu przestarzałej i niedostatecznej sieci przesyłowej Norwegia co roku „wypuszcza” znaczące ilości wody z zapór, które nie mogą zostać wykorzystane do produkcji energii elektrycznej. Storting dał rządowi polecenie, by skrócić czas budowy nowych kabli przesyłowych o połowę — chodzi o szybsze łączenie obszarów z nadwyżką mocy z miejscami zapotrzebowania i eksportu. W artykule wskazywane są też lokalne protesty i wyzwania planistyczne, które opóźniają inwestycje w infrastrukturę przesyłową.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
