Statistisk sentralbyrå (SSB) prognozuje, że do 2046 roku w Norwegii urodzi się więcej osób niż umrze, co będzie napędzać wzrost liczby mieszkańców. Po 2046 roku model SSB zakłada, że przyrost naturalny spadnie i jedynym czynnikiem zapewniającym dalszy wzrost populacji będzie dodatnie saldo migracji. Prognoza ma znaczenie dla planowania usług publicznych, rynku pracy i systemu emerytalnego, bo zmienią się proporcje między osobami w wieku produkcyjnym a emerytami.
Źródło: Aftenposten · Zobacz źródło
