Od piątku od godz. 12 w Paryżu wprowadzono tymczasowy zakaz podawania alkoholu w lokalach, a od godz. 18 zostanie wstrzymana sprzedaż alkoholu w sklepach. Decyzję podjęła policja, która tłumaczy ją koniecznością zapobiegania zagrożeniom zdrowotnym w związku z ekstremalnymi temperaturami; szpitale w stolicy już są przeciążone. Komendant policji Patrice Faure ostrzega przed nasileniem skutków upałów i apeluje o ostrożność.
Dla Polaków w Norwegii: Jeśli przebywasz w Paryżu lub planujesz tam być, pamiętaj o zakazie i unikaj nadmiernego spożycia alkoholu oraz upału — szukaj chłodnych miejsc i pij dużo wody.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
