Około 150 mediatorów, przedstawicieli stron konfliktów i ekspertów bierze udział w Oslo Forum 2026, organizowanym przez Norwegię we współpracy z Centre for Humanitarian Dialogue. Spotkanie, które gości minister spraw zagranicznych Espen Barth Eide, ma na celu wymianę doświadczeń i omawianie praktycznych sposobów mediacji i rozwiązywania konfliktów. Tematy obejmują m.in. strategie zakończenia aktów przemocy oraz poprawę skuteczności działań pokojowych na różnych etapach konfliktów.
Źródło: Regjeringen · Zobacz źródło
