W Romerike i Glåmdal tingrett dwoje 18-latków otrzymało wyrok roku i sześciu miesięcy więzienia. Prokuratura udowodniła, że w listopadzie zatrzymali i przetrzymywali mężczyznę w mieszkaniu w Rælingen, gdzie został on pobity. Oskarżeni odpowiadali także za postrzelenie w rejonie Høybråten w Oslo oraz inne związane z tym czyny. Sąd uznał zgromadzone dowody za wystarczające do skazania.
Dla Polaków w Norwegii: Jeśli mieszkasz w okolicy Rælingen czy Oslo, zachowaj ostrożność i zgłaszaj Policji informacje o podejrzanych zatrzymaniach lub aktach przemocy.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
