W nocy do czwartku Wenezuelę nawiedziły dwa silne trzęsienia ziemi, w wyniku których wiele osób uznaje się za zaginione. MSZ (Utenriksdepartementet) informuje, że dotychczas nie otrzymano sygnałów o poszkodowanych norweskich obywatelach. Ambasada skontaktowała się już z kilkoma Norwegami w kraju i kontynuuje monitorowanie sytuacji oraz kontakt z lokalnymi władzami.
Dla Polaków w Norwegii: Jeśli przebywasz w Wenezueli lub masz bliskich tam — skontaktuj się z ambasadą Norwegii i zarejestruj swoją sytuację w rejestrze obywateli za granicą (Reiseregistrering).
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
