Szpitale w Norwegii gromadzą dziesiątki milionów próbek od pacjentów, ponieważ nie mają pewności, jak długo muszą je przechowywać i obawiają się ich usunięcia. W efekcie placówki zaczynają brakować miejsca na terenie szpitali i niektóre zmuszone są wynajmować zewnętrzne budynki do magazynowania materiału. Problem wynika z niejasnych wymogów dotyczących okresu przechowywania próbek oraz rosnącej liczby badań.
Dla Polaków w Norwegii: Jeśli korzystaliście z badań w norweskich szpitalach, sprawdźcie u swojego szpitala, czy przechowywane są wasze próbki i czy może to wpłynąć na dostęp do wyników lub potrzeby kontaktu z placówką.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
