Coraz więcej pielęgniarek w Norwegii domaga się, by czas na przebranie się w związku z wykonywaniem obowiązków był wliczany do ich czasu pracy. Związek zawodowy Norsk Sykepleierforbund podkreśla, że pracownicy tracą nawet cały tydzień roboczy rocznie na zmiany ubrania i nie odpuści tej sprawy, dopóki nie zostanie rozwiązana. Chodzi m.in. o osoby pracujące w środowiskach wymagających specjalnej odzieży ochronnej, gdzie proces przebierania i dezynfekcji zajmuje znaczący czas.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
