W środę rząd Polski przyjął projekt ustawy przewidujący zakaz używania smartfonów we wszystkich szkołach podstawowych. Celem zmian jest ograniczenie rozproszenia uwagi uczniów i poprawa bezpieczeństwa cyfrowego; szczegóły dotyczące kar i wyjątków mają zostać doprecyzowane w dalszym procesie legislacyjnym. Inicjatywa spotkała się zarówno z poparciem zwolenników porządku w klasie, jak i krytyką dotyczącą praktyczności egzekwowania zakazu oraz wpływu na komunikację między rodzicami a szkołą.
Źródło: Aftenposten · Zobacz źródło
