Szukaj
Dodaj ofertę
  • Nie masz zakładki.

Twoja lista życzeń : 0 ofert

Zaloguj się
Inne Źródło: NRK Toppsaker

Rzecznik Konsumentów skarży Schibsted do Datatilsynet za płatny brak śledzenia

Schibsted wymaga opłaty za rezygnację ze śledzenia i reklam opartych na profilowaniu; Forbrukerrådet kwestionuje to jako naruszenie prywatności.

Schibsted wprowadził możliwość wykupienia „bez śledzenia” za maks. 49 kroner miesięcznie, co ma uniemożliwić wykorzystanie danych osobowych do marketingu opartego na monitorowaniu użytkowników. Forbrukerrådet (Rzecznik Konsumentów) uważa, że takie rozwiązanie narusza prawo do prywatności i złożył skargę do Datatilsynet (Urząd Ochrony Danych). Sprawa dotyczy tego, czy dostęp do serwisów bez profilowania może być uzależniony od dodatkowej opłaty zamiast domyślnej ochrony danych.

Dla Polaków w Norwegii: Polacy w Norwegii, którzy korzystają z serwisów Schibsted, powinni sprawdzić ustawienia prywatności i rozważyć zgłoszenie naruszeń do Datatilsynet lub Forbrukerrådet.

Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło

Źródło oryginalne

Opracowanie NordInfo na podstawie informacji źródłowej. Wpis jest krótkim podsumowaniem przygotowanym dla Polaków w Norwegii.

Przejdź do źródła →
Translate »