W niedzielę po południu Kronprinsesse Mette-Marit i Kronprins Haakon odwiedzili w więzieniu w Oslo Mariusa Borg Høiby’a, który od początku lutego przebywa w areszcie. TV 2 podaje, że wcześniej sąd i służby więzienne zgodziły, by Høiby wziął udział w spotkaniu poza zakładem dotyczącym stanu zdrowia księżnej. Kriminalomsorgen udzieliła na to zgody, a wizyta odbyła się w ramach ustaleń dotyczących kontaktów i bezpieczeństwa.
Dla Polaków w Norwegii: Dla Polaków w Norwegii: wizyta członków rodziny królewskiej w zakładzie karnym nie zmienia zasad postępowania wobec osadzonych – w razie potrzeby kontakt z Kriminalomsorgen.
Źródło: NRK Toppsaker · Zobacz źródło
